Serwis „II wojna światowa” naszym partnerem

Cieszymy się, że do grona patronów medialnych II międzynarodowej wyprawy na wrak niszczyciela eskortowego „Kujawiak”, która rusza za kilka dni i potrwa do 17 czerwca, dołączył kolejny portal społecznościowo-historyczny – Serwis „II wojna światowa”.

Należy przypomnieć, że Historykon.pl (drugi z naszych „opiekunów”) to jeden z najchętniej odwiedzanych portali społecznościowych przez tysiące fachowców i sympatyków historii. Z radością przyjęliśmy zaoferowaną nam pomoc. Czytelnicy obu portali będą informowani o przebiegu i wynikach dwutygodniowej wyprawy na Maltę.
Autorem projektu Serwis „II wojna światowa” jest Mateusz Łabuz, który w grudniu 2005 roku stworzył niewielką witrynę dedykowaną historii największego konfliktu w dziejach ludzkości. W ciągu kilku lat rozwoju witryna przeistoczyła się w jeden z największych polskich wortali tematycznych, zmieniając szatę graficzną oraz rozbudowując bazę artykułów. W maju 2009 roku, po ponad trzech latach aktywności, oddano do użytku nową odsłonę portalu „II wojna światowa”. Odsłonę, która w pełni przedstawia charakter strony internetowej – z ogólnych opisów wojny, przeistoczyła się ona w serwis przedstawiający przede wszystkim historię aliantów.Serwis stał się również jednym z ambasadorów polskiej historii, promując liczne wydarzenia, spotkania, konferencje. Jednocześnie prowadzona jest bieżąca korespondencja z Czytelnikami, a autor stara się pomagać użytkownikom, którzy często zwracają się do niego z pytaniami. To wielka satysfakcja, ale i odpowiedzialność.

www.sww.w.szu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *